سفارش تبلیغ
مسابقه صبح رسانه
مسابقه صبح رسانه

http://bonaraneh.ParsiBlog.com
 
باسلام ، به وبلاگ بنارانه خوش آمدید. برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید .
لینک های مفید

خبری

خبری

اولین جلسه شورای اداری روستای بنارآبشیرین(دیار نخل و رود ) در سال جدید با حضور اعضای محترم شورای اسلامی,دهیارمحترم روستا
و مسول فرهنگی روستا جناب آقای باقری،روزجمعه97/01/03برگزار گردید.
اعضای شورای اسلامی ضمن عرض تبریک سال جدید ابراز امیدواری نمودند امسال با همکاری بیش از پیش واتحاد بیشتر،
تلاش جهت توسعه عمران وآبادی روستا نمایند.دراین جلسه که بیشترحول محور کارهای نیمه تمام سال 96بود,تصویب شدکه انشالله ظرف مدت یک الی دوماه آینده تمامی کارهای نیمه تمام سال گذشته,با پیگیری اعضای شورا وهمت دهیار محترم اجرا وپایان بپذیرد.مهمترین موضوع مطرح شده تاکید بر اتمام بوستان امید روستا و پروژه روکش آسفالت بود,که انشاالله درهمین هفته کارهای نیمه تمام بوستان امید پیگیری وبه مرحله اجرا در خواهد آمد.

پ ن :باتشکرازنوشادباقری عضوشورای اسلامی روستابابت ارسال گزارش جلسه اداری روستا

خبری
عکس : قاسم شجاعی

[ جمعه 97/1/10 ] [ 2:56 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

طبیعت

با سلام و تبریک سال نو و به  امید آن که سالی سرشار از زیبایی و سلامتی داشته باشید ، برشی از مجموعه ی  « آشنایی با بنار آب شیرین  » ، کتاب « طبیعت و کشاورزی » را تقدیم می کنم : 

وقتی سخن از جاهای دیدنی به میان می آید ، ذهن  ،  بلافاصله آثار تاریخی را می جوید . اگر چه امروزه از آثار تاریخی بنار مانند برج سید محمد رضا سیاسی در منزل محب بی باک ، برج  حسنعلی خان ضرغامی در منزل کرم جعفری ، برج کهنه  در حاشیه ی رودخانه بین بنار و صفی آباد که به دستور مستقیم میرزا محمد خان غضنفرالسلطنه ساخته شد ، اولین مدرسه ی بنار که با خشت خام ساخته شد و چندین بار مورد هجوم سیلاب قرار گرفت و ..  اثری در دست نیست ، اما دیدنی های روستای بنار ، به وسعت دامنه ی خاک آن روستا گسترده ست .

طبیعتطبیعت

بارها برای همه ی ما پیش آمده که دوستی از جایی دور به روستایمان سر زده تا چند روزی را مهمانمان باشد . شما چنین فردی را با خود به کجا ها می برید و چه چیزهایی از روستایمان را به او نشان می دهید  ؟ پاسخ به این سوال تقریبا نزد همه ی ما مشترک است اما بسته به موقعیت زمان و فصل ها ، مکان های دیدنی با هم فرق دارند . لابد ما دوستمان را با خود به ساحل زیبای رودخانه می بریم تا ضمن دیدن آب رودخانه ی بنار آب شیرین ( حله ) چشم انداز زیبای آن را نیز از نظر بگذراند.

طبیعتطبیعت

. دیدن درختچه های گز و کُـنار که محیط پیرامون رود را پوشانده ، به صورت نواری سبز از جنگل طبیعی ، وقتی زیبایی دوچندانی در جان بیینده می ریزد که ردیفی از نخل های سبز را آن سوی رود مانند سربازان سبز پوش همیشه بیداری مشرف بر منظره تماشا کنیم . حال اگر غروبی باشد و انعکاس نور طلایی آفتاب ، خرمن خرمن موج زرین به ما هدیه کند ، جانمان از نشاط سرشار می شود و اگر پای در آب ، به انبوه ماهیان نقره ای بنگریم که گاه از میان آنان ماهی پرزردی بالا می جهد  ، در زیبایی آن حیران می مانیم و یقین می کنیم که جهان پیرامون ما همیشه زیباست.

طبیعتطبیعتطبیعت

.  اگر اندکی دقت کنیم  ، باورمان می شود که  در روستای کوچکمان جهانی سرشار از زیبایی را می توان مشاهده کرد . دیدار از رود را به دیدار با کُنار بدل می کنیم و شاخه های رنگین و سرشار درخت سدر را می بینیم که پشت هر برگ ، میوه ای سرخ و شیرین یا ترش آشکار کرده تا با زبان خود ما را به دیداری فراموش نشدنی فرا بخواند . تا شاخه ای را تکان دهیم و در لابلای علف های بهاری « بُل » ( میوه ی رسیده ی کنار ) بچینیم .

طبیعتطبیعت

می توانیم از کُنار تا نخل نیز سفر کنیم و شهد زرد خارک مکتیو را با شیرینی سرخ شیخ عالی خارک بیامیزیم ، بریمی و برهی را تجربه کنیم . نیم خون شهابی را دندان بزنیم و طعم رطب زلال کبکاب را به جانمان بریزیم .

طبیعت

می توانیم مهمان را به آغا محمد ترک ببریم و مزارع زیبای گندم را به رخ او بکشیم و از پنیرک ( توله ) های بین علف ها برای صبحانه اش دسته ای بچینیم . در گل زرد ها دوری بزنیم و از عطر جیکه مست شویم و از گیرقلا چیدن او به جای جیکه ، کلی بخندیم و زیر تَرَک های برآمده ی خاک ، از سپیدی قارچ به هیجان بیاییم .

طبیعت

 می توانیم  ناهار را در سایه سار درختان میل کنیم  و بهار را بنگریم و به جان بریزیم  و بعد به روستا برگردیم و به آرامستان برویم و با شهیدان روستا دیداری تازه کنیم و سری به مسجد و خانه ی بهداشت روستا بزنیم . عصر گاهان می توانیم با او تا زمین فوتبال قدم بزنیم  تا تمرین تیم  بدون امکاناتی را ببینند که تنها عشق به زادگاهشان  وادارشان کرده تا سال های سال بر فوتبال دشتستان آقایی کنند و در استان فوتبال خیز بوشهر ، نام روستایمان بنار آب شیرین را بپراکنند .

ورزشی

می توانیم در کوچه ها دوری بزنیم و از پشت دیوارها ، به کـُنار ها و نخل ها سلام کنیم . آری زیبایی در وجب به وجب خاک بنار دامن گسترده و ما را به دیدار خود صلا می زند . کافی است اندکی از پوسته ی عادت به در آییم و هم خود و هم طبیعت و هم مردم خود و داشته هایمان را جور دیگر ببینیم . به قول زنده یاد  سهراب سپهری : چشم ها را باید شست   /   جور دیگر باید دید 

 

طبیعت

عکس : قاسم شجاعی

 


[ سه شنبه 97/1/7 ] [ 6:17 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

خبری

اوست پایدار
ز فراق پدرم مانده و من در بدرم
حکمت این بود، سپردم به خدایش پدرم
خلق کردید عزیزان هنر عشق به دوست
دستتان بوسه زنم هدیه به روح پدرم

دوستان،آشنایان و بستگان عزیزم
سلام
از بدو شنیدن حادثه تلخ در گذشت پدرمان کربلایی ابوالقاسم خدادادی ، با پیام های پر مهرتان و حضور پر امیدتان تسلی بخش دل پر دردمان شدید.
زبان قاصر و قادر به شکر گزاری لطف و عنایت والای شما عزیزان نمی باشد.
برای شما و خانواده بزرگوارتان تندرستی و عاقبت به خیری آرزو میکنیم و امیدواریم که برای جبران لطف و همدردی شما توفیق خدمت در,مراسم شادیتان نصیبمان گردد.
سال خوبی همراه با موفقیت های روز افزون را برایتان آرزو داریم.
خانواده خدادادی
خبری
پ ن :باتشکرازهمکاری استاد امان اله خدادادی

[ دوشنبه 97/1/6 ] [ 11:38 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

مذهبی

خبری

پ ن : شورای نویسندگان بنارانه،مصیبت وارده رابه خانواده های خدادادی وسایر منسوبین،بویژه جناب استادامان اله خدادادی،تسلیت عرض نموده ،علو درجات برای مرحوم وصبر وشکیبایی برای بازماندگان ازخداوندبزرگ خواستاراست.

خبری

پ ن :اصلاحیه آگهی تسلیت مرحوم خدادادی که توسط خانواده مرحوم تغییریافت.

  خانواده محترم خدادادی مصیبت وارده راتسلیت عرض می کنم.(مسلم جعفری)                                                                                                                                                                                          


[ دوشنبه 96/12/28 ] [ 12:7 صبح ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

خبری

 

خبری


[ سه شنبه 96/11/17 ] [ 11:42 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

ترحیم

ترحیم

 

ترحیم

پ ن : شورای نویسندگان بنارانه درگذشت مرحوم اسدکهنسال را به خانواده محترم ایشان به ویژه فرزندان بزرگوارش تسلیت عرض کرده،برای ایشان ازخداوندبخشنده علو درجات وبرای بازماندگان صبرخواستاراست.  

( انا لله و انا الیه راجعون ))

در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده کهنسال دیگر بستگان تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم ((روحش شاد و یادش گرامی باد)) .  نوشاد باقری
خانواده محترم کهنسال
مصیبت وارده راتسلیت عرض میکنم خداوندروحش رابا اباعبداله محشورگرداند. مسلم جعفری

خانواده ی محترم کهنسال 

مصیبت وارده را تسلیت می گویم . محمد غلامی

مذهبی


[ شنبه 96/10/23 ] [ 10:35 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

خبری

جناب سرهنگ محمدکهنسال درسال درتاریخ 67/02/05 وارد سپاه پاسداران شدند ولباس مقدس این نهاد رابرتن کردند.ایشان در دوران خدمت درسپاه مسؤلیت های  فراوانی رابرعهده گرفتند تا دراین نهاد به نحواحسن به کشور ومردم خدمت نمایند.بعضی از سمت های ایشان به شرح ذیل می باشد:

مسؤل نیروی انسانی سپاه خارگ ،جانشین واحدبسیج سپاه خارگ،فرمانده حوزه مقاومت بسیج آبپخش،حوزه اداری وکارگزینی حضرت رسول(ص)دشتستان،فرمانده حوزه مقاومت هجرت بخش بوشکان،مسؤل ارزشیابی سپاه دشتستان،مسؤل قضایی سپاه دشتستان،مسؤل تربیت بدنی سپاه دشتستان.

ایشان با مسؤلیت معاون سپاه دشتستان درتاریخ 96/08/05 پس ازسی سال خدمت صادقانه وفداکارانه ،مفتخر به بازنشستگی شدند .

پ ن :شورای نویسندگان بنارانه ضمن تبریک به جناب سرهنگ کهنسال،بابت خدمت به جامعه و بویژه مردم روستای بنارآبشیرین(دیارنخل و رود)ازایشان قدردانی می نماید.امیدواریم در دوران پس ازکار وتلاش درکنارخانواده روزهای خوب وخوشی راسپری نماید.

 

خبریخبری

 

خبری

خبری

عکس: قاسم شجاعی

 


[ جمعه 96/10/22 ] [ 10:46 صبح ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

خبری

 

خبری

جناب آقای حاج ابراهیم زمانی

اندوه بی پایان ما از این واقعه دردناک قابل وصف نیست مصیبت وارده به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نمایم .  نوشاد باقری

خانواده محترم زمانی
مصیبت وارده راتسلیت عرض می کنم خداوندروحشان را با سالارشهیدان محشورگرداند. مسلم جعفری

خانواده ی محترم زمانی 

مصیبت وارده را به شما تسلیت می گویم . خداوند  آن مرحوم را رحمت و به شما صبر عنایت کند . محمد غلامی


[ شنبه 96/10/16 ] [ 10:48 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

بنارانه- بنار - بنار آبشیرین

به نام خدا

غم زمانه خورم یا فراق یارکشم؟

به طاقتی که ندارم کدام بارکشم؟

نه دست صبرکه درآستین عقل برم

نه پای عقل که دردامن قرارکشم

اگرچه با رفتن خواهرم زندگی ام درموجی ازمصیبت غوطه ور شدامابه لطف خداوند وبه نعمت های بیشماردیگراو امیدوارم.دراین ایام دوستان عزیز،آشنایان وبستگان مهربانم،همولایتی های بزرگوارم،شورای اسلامی ودهیاری روستای بنارآبشیرین،شورای نویسندگان ومدیربزرگوار وبلاگ بنارانه وهمکاران گرانقدرم دربانک تجارت استان بوشهر ،طوفانی ازمهربانی آفریدندوبه جنگ لشکرغم های ماآمدندبه حدی که اگرآن غم ،فوق طاقت من بود این میزان ازمحبت وبزرگی که دررفتار سروران ارجمندم به ظهور رسیدنیزبسیاربیش ازاستحقاق من بود.

سپاس ازاین همه لطف،سپاس ازاین همه حس همدردی

انشااله همیشه تندرست و جاودان باشید وبتوانم در شادی های شما خدمت کنم.

ارادتمندهمه شما خوبان ،عبداله حقیقت،

 

 


[ دوشنبه 96/10/11 ] [ 11:31 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]

خبری

خبری

از روز سه شنبه 5 دی ماه 96 زیرسازی وبیس ریزی کوچه های روستا برای آسفالت آغازشد.

شورای نویسندگان بنارانه ازتلاشهای شورای اسلامی بنارآبشیرین (دیارنخل و رود)وهمچنین دهیار پرتلاش بابت پیگیری طرح های عمرانی روستا قدردانی وسپاسگزاری می نماید.

 

خبری

 

خبری

 

عکس: ارسالی توسط نوشادباقری


[ چهارشنبه 96/10/6 ] [ 11:50 عصر ] [ بنار آبشیرین ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بنارآبشیرین در 18 کیلومتری غرب برازجان در استان بوشهر قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 20 متر می باشد. آب و هوای بنار گرم و خشک است و بهارش از بهمن آغاز می شود و تابستانش 6 ماه می پاید. بیشتر مردم روستا کشاورز هستند. رودخانه ی حله که از شمال روستا می گذرد ، نقش مهمی در رونق کشاورزی دارد و جلگه ی حاصلخیز آن جای مناسبی برای کشت غلات و هندوانه ی دیم است.محصولات عمده ی بنار ، خرما ، گندم و جو است.این روستا در حال حاضر 110 خانوار و 480 نفر را در خود جای داده است
موضوعات وب
مدیر مسئول: محمد غلامی/ مدیریت وبلاگ: قاسم شجاعی / گرافیک و امور فنی: عبدالکریم جوکار